من مدت هاست که علاقمند دنیای هوانوردی و به خصوص جت های مسافر بری و مراقبت پرواز هستم. من نه هیچ وقت در این حوزه ها شاغل بودم و نه تحصیلات آکادمیک در این زمینه دارم.

علاقه من به صنعت هوانوردی برمیگرده به سال ها پیش وقتی که ۷-۸ ساله بودم و برای اولین بار به همراه خانواده ام به قصت سفر به بوشهر سوار هواپیما شدم. توی اون پرواز صندلی من چند ردیف جلوتر از بال هواپیما بود و من میتونستم از پنجره کناری، موتور هواپیما رو که زیر بال قرار گرفته بود ببینم. بیشتر زمان اون پرواز من محو تماشای اون موتور غول پیکر بودم که ما رو از روی زمین بلند کرده بود و به سمت بوشهر میبرد. تو عالم بچگی ذهنم پر از سوال بود. مهمترینش این بود که چطوری این موتور میتونه کل وزن این هواپیما و مسافرانش و بار های اونا و البته وزن خودش رو از روی زمین بلند کنه!

این قضیه برمیگرده به سال ۶۱-۶۲٫ اون موقع مفهومی به اسم اینترنت وجود نداشت که بشه از روش جواب سوال ها رو پیدا کرد. مجله تخصصی ای هم در این زمینه وجود نداشت.
یادمه که اون موقع مجله دانشمند و دانستنی ها رو مثل خوره ها میگرفتم و میخوندم به امید اینکه شاید اطلاعاتی در این زمینه در اونها پیدا کنم.

امروز اما، باوجود اینترنت و منابع بی پایان روی وب و آموزشگاه ها و کتاب های نخصصی مربوط به هوانوردی و البته شبیه ساز های پرواز که به راحتی روی کامپیوتر های خانگی نصب و اجرا میشه، خیلی ساده تر میشه با این صنعت آشنا شد یا حتی گواهینامه خلبانی گرفت و پرواز کرد.

تلاشم اینه که توی این سایت راجع به اخبار دنبای هوانوردی، سیستم های هواپیما و مراقبت پرواز و البته هواپیما های مسافربری مطلب بنویسم.

VN:F [1.9.22_1171]
امتیاز
Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
شروع, ۳٫۰ از ۵ برپایه ۲ امتیاز
موضوع: عمومی

ارسال دیدگاه